www.35salkatab.blogsky.com فروش بیش از 500 جلد کتاب شخصی کمیاب برای اطلاعات بیشتر به این ادرس مراجعه کنید

عجایب باستانشناسی ( مرامنامه )

بین آن همه شکوه و جلال سلطنتی و آن همه عظمت پادشاهی ، هیچ چیزی از آن تاج گل زیباتر نبود ... آن تاج گل به ما نشان میداد که ۳۳۰۰ سال چه دوره زمانی‌ کوتاهی است . این سخنان ، سخنان هاوارد کارتر بعد از کشف مقبره توت عنخ امون در سال ۱۹۲۲ در دره سلاطین مصر بود . تاج گلی‌ که هاوارد کارتر به آن اشاره داشت . تاج گلی‌ بود که ملکه ، توت عنخ امون در آخرین دیدار خود با فرعون جوان ، آن را بر گردن فرعون جوان نهاده بود .

ارسطو ، افلاطون ، کورش ، اسکندر ، چنگیزخان ، هیتلر ، ماری کوری و هزاران چهره تاریخی‌ دیگر ...

سالها می‌گذرد و تاریخ به وجود میاید ، گذشت سالها ، به بناها و یادگارهای قرنهای گذشته ارزش می‌بخشد ، در طول تاریخ انسانهایی‌ پا به عرصه وجود گذاشتند و تاریخ به همانند یک دادگاه که انسانها در آن محاکمه‌ میشوند ، بعضی‌ خوب ، بعضی‌ بد و بعضی‌ زشت . چهره‌های بسیاری آمدند و رفتند و جز یاد و خاطره‌ای که در تاریخ از خود بر جای گذاشتند چیز دیگری با خود نبردند . بعضی‌‌ها جنگ و خونریزی، ترس و وحشت و بعضی‌‌ها صلح و دوستی‌ و آرامش آفریدند ، قرن‌ها گذشت و گذشت و تمامی‌ این خاطرات به دست فراموشی سپرده شد ، ولی‌ انسانهایی‌ آمدند و تمام عمر و زندگی‌ خود را در راه کشف آثار و ارزش‌های گذشتگان نهادند و این یادگارها را که در میان خروارها شن و گرد و غبار پنهان شده بودند را دوباره احیا کردند و به دست آیندگان سپردند ، تا انسانها به گذشته خود مراجعه کنند و هیچ‌گاه آن را فراموش نکنند ، همانا آینده از آن کسانی‌ است که گذشته خود را بدانند و از آن عبرت بگیرند .

بر ماست که با حفظ آثار و ارزش‌های  گذشتگان نیز یکی‌ از وظایف مهمی‌ که بر عهده ماست صادقانه انجام دهیم.برای تهیه مطالب نیاز به مطالعه , و صرف زمان برای تحریر و تهیه عکسهای مرتبط با مطلب می باشد , لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در فضای مجازی کپی نکنید . 

با تشکر


نوشته : معراج مرجانی

Write By : Meraj Marjani

marjani.meraj@gmail.com

www.medjai.blogsky.com

قالب وب